FIltermist

FILTERMIST YAĞ VE YAĞ BUHARI FİLTRELEME SİSTEMİ

Filtermist, 1969 yılında İngiltere’de kurulmuş olup yağ ve yağ buharı toplama konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi ile dünyanın lider markasıdır. 60’dan fazla ülkede 200.000’nin üzerinde çalışan ünite sayısıyla sektörde liderliğini sürdürmektedir. Filtermist yağ buharı kolektörleri, verimli bir şekilde her türlü yağ buharını, kesme sıvısı buharını, dumanı, su buharını filtre ederek, tezgahlardan üretim ortamına temizlenmiş hava verilmesini sağlar. Filtermist, yaygın olarak metal işleme tezgahlarında (CNC tezgahlar, işlem merkezleri) kullanılmakla birlikte, tel kesme ve erozyon tezgahlarında, taşlama, bileme, parça yıkama üniteleri ve özellikle otomotiv, gıda, havacılık, medikal sektörleri gibi birçok sektörde de tercih edilmektedir. Filtermist yağ buharı kolektörlerinin, 180 m3/saat ile 2750 m3/saat kapasite aralığına sahip 7 modeli vardır. İhtiyaca göre, birden fazla ünite, aynı uygulamada kullanılarak kapasite artırılabilir. Bu kolektörler, doğrudan makine üzerine, yanına, yere sabit kaide ile çeşitli şekillerde montaj edilir.

Filtermist Kullanımının Sağlayacağı Bazı Avantajlar:

1-Ortam havasının kirlenmesini engelleyerek çalışanların temiz hava solumasını ve böylece akciğer hastalıkları - kanserinden korunmasınısağlar.
2-Makine çevresindeki zeminin temiz kalmasını sağlayarak iş kazası riskini azaltır.
3-Makinelerin ve işyerinin kirlenmesini azaltacağı için temizlik tasarrufu sağlar, duruş süreleri azalacağı için üretim artar.
4-Toplanan yağ tekrar sisteme kazandırıldığı için ekonomi sağlar.
5-Makinede ve işyerinde oluşabilecek yangın tehlikesini azaltır.
6-Isıtmak ve soğutmak için para harcanan işletmelerin, ortam havasını temiz tutarak havalandırma maliyetlerini düşürür.
7-Bireysel olarak makinelere takıldığı için yer değiştirmelerde sorun yaşanmaz.


FILTERMIST MODELLERİ